HAKKIMIZDA

PORTTELA

Hakkımızda

G

eçit Yayıncılık, Matbaacılık ve yayıncılık sektörlerinde faaliyet gösteren, tecrübeli ve idealist bir ekibin birikimleri ile 1992 yılında kuruldu. Amatör ruhlarını kaybetmeden profesyonel bir anlayışla eserlerini yayınlamak, sevdikleriyle, çevreleriyle ve okuyucularla paylaşmak isteyen siz değerli yazarlarımız için, tüm tecrübe ve bilgi birikimimizi sizlere sunuyoruz. Ben amatörüm ama bir profesyonel gibi, edebiyat dünyasında haklı yerimi almak istiyorum diyen sanatçılarımız için kaliteli, doğru hizmeti vermek üzere buradayız.

Geçit Yayınları amatör ruhların coşkusunu birlikte yaşamak, çalışma azmini kışkırtmak, motive etmek; her kesimden, her görüşten kalemlere sahip çıkmak ve edebiyat adına geleceğe yatırım yapmak üzere kurulmuş, etkin ve yetkin kadrosuyla yayıncılık hayatına başlamış deneyimli bir Yayınevidir.

Vizyon & Misyon

Okuyan toplum, okunan yazar ilişkisi geleceğimizdeki zemini ve kültür çatımızı şekillendirir. Hızla gelişen teknoloji ve dijital ortamlarda paylaşım; edebiyatımızı da etkilemiştir. Bu nedenle basılı materyal tozlu raflara kaldırılmıştır. Yayınevleri kültür köprülüğü misyonundan uzaklaşmaya rant sağlamak ve ayakta kalabilmek çabasıyla piyasanın kalbini tutan, prestij elde etmiş yazarlara öncelik vermeye başlamıştır. Bahse konu nedenlerle yayınevlerine başvurma cesareti olmayan, kendini sürekli geliştirmeye çalışan, daha iyi olmayı hedefleyen yazan kitlesine ses olmaktır. Zira yazan hiçbir zaman kendisini yeterli görmeyendir. “Ben bu kadarım!” demediği için eserinin tamamlandığına kanaat getiremez. İşte bu noktada farklı bakış açısına ihtiyaç duyar.Geçit Yayınlarının üstlendiği misyon; ekip çalışması ruhuyla kadromuzu seferber etmek, yöneltim, yönlendirme, editöryel hizmet ve baskı aşamasına kadar tüm badireleri birlikte aşmaktır.

Markalarımız